ANKARA TİYATRO YAPIMCILARI DERNEĞİ
      
      
                   

ETKİNLİKLER1- Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hızlı bir görüşme takvimi oluşturularak, üyelerimizden 25 tiyatroya cansuyu sağlanmıştır.

2- Ankara Kent Konseyi ile iletişime geçilerek derneğimizin konseyde bulunması sağlanmış, ayrıca Ankara Kent Konseyi Kültür Komisyonunda derneğimiz yerini almıştır.

3- Çankaya Belediyesi yapılan görüşmelerde derneğimizin sanatsal açıdan belediyenin partneri gibi görülmesi istenmiş, dernek üyesi tiyatroların desteklenmesi için projeler oluşturulması sağlanmıştır. Derneğimiz üyesi grupların oyunları Çankaya belediyesi tarafından satın alınarak üyelerimiz ekonomik olarak desteklenmiştir. Bu süreç devam etmektedir.

4- Antiyap’ın tanınırlığını, bilinirliğini artırmak, gücünü duyurmak amacıyla tanıtım videosu yapılarak sosyal medyada yayınlanması sağlanmış, ilk iki günde videomuz 100 binin üzerinde görüntülenmiştir.

5- 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü ve 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında olmak üzere;
20 Mart’ ta yönlendiriciliğini Ali Nihat Yavşan’ın yaptığı, Prof. Dr. Tülin Sağlam, Öğr Gör. Rasim Aşın ve Şencan Semerci’nin konuşmacı olduğu Teknoloji Çocuk Tiyatrosunu Nasıl Etkiliyor başlıklı söyleşi,
27 Mart’ta yönlendiriciliğini Murat Demirbaş ve Ahmet Yapar’ın yaptığı, Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Prof.Dr. Semih Çelenk, Tamer Levent, Yunus Emre Gümüş ve Gizem Duman Şeşen’in konuşmacı olduğu Salgın Sürecinde Tiyatro başlıklı söyleşi gerçekleştirilmiştir.

6- Art Ankara 7. Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında derneğimiz adına
Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu modern dans tiyatrosu,
Ali Okyar’ın senaryosunu yazdığı Sanat Susmaz sokak tiyatrosu sergilenmiştir.

7- Solfasol Gazetesi ve televizyonu ile işbirliği içinde geliştirilen projelerle, derneğimize üye tiyatrolara gelir kazandırılması ve birlikte üretim yapmak amacıyla 23 Nisan Çocuk Tiyatroları Festivali ve Mayıs ayında da yetişkin oyunları festivali ile Ramazan ayı boyunca geleneksel tiyatro çalışmalarının çekimlerinin yapılarak yayınlanması sağlanmıştır/ sağlanmaktadır.

8- ATO 59. Meslek Komitesi ile toplantılar yapılarak tiyatrolarımızın sorunları iletilmiştir.